CHEMICKÝ PEELING

Čo je to chemický peeling?

Chemický peeling odstraňuje vrchnú vrstvu poškodených vrstiev pokožky pričom v priebehu niekoľkých ošetrení dosahujeme zjemnenie, farebné zjednotenie a zlepšenie vzhľadu pokožky, zmenšenie pórov, zmiernenie mastenia a tým aj prevenciu tvorby akné. Ponúkame rôzne typy chemických peelingov z ktorých si môžete vybrať.

Chemický peeling je rýchly a účinný postup používaný k omladeniu a regenerácii pokožky tváre, krku a dekoltu, ale tiež na chrbte rúk a chrbta chemickou cestou. Trvá niekoľko minút a používa sa pri ňom peelingová zmes rôznych látok, najčastejšie hydroxykyselín. V závislosti na hĺbke narušenia pleti a podľa zvolenej koncentrácie a dĺžky pôsobenia delíme chemický peeling na povrchový, stredne hlboký a hlboký.

Aplikácia

Celá kúra obnáša 5 až 7 sedení v 7-10 dňových intervaloch. Samotné ošetrenie trvá niekoľko minút. Po očistení pleti (od make-upu a nečistôt) sa nanesie roztok ovocnej kyseliny. Počas ošetrenia pacient pociťuje mierne pálenie ošetrovanej oblasti. Po zmytí roztoku a ošetrení ochranným krémom nie je vhodné bezprostredne nanášať make-up.

Prevencia

Pred ošetrením sú vylúčené iné úkony, ktoré by mohli podráždiť pokožku ako napr. domáce ošetrovanie inými pílingovými prípravkami, tekutým dusíkom, dermabráziou. Niekoľko dní po ošetrení nie je vhodné ošetrovať pleť vysušujúcimi prípravkami, aby sa zamedzilo podráždeniu pokožky. Takisto sa v tomto období treba vyhnúť aplikácii trvalej ondulácie a farbeniu vlasov, domácemu pílingu a slneniu. V slnečnom období roka je nutné počas pílingovej kúry používať na tvár na deň ochranné opaľovacie prostriedky. Pílingové kúry sa opakujú podľa typu pokožky 1-2 x ročne.

Výhody chemického peelingu:


vyrovnanie nerovností povrchu pokožky
odstránenie jemných vrások
zmenšenie hĺbky jaziev
odstránenie pigmentových škvŕn
zjemnenie hrubej a mastnej pokožky zmen
šenie pórov
prevencia tvorby akné

Kedy nie je možné zákrok vykonať?

Ak má klient aktívny herpes simplex, vírusovú bradavicu v mieste peelingu, užíva isotretinoinu / Roaccutan / v posledných troch mesiacoch, alebo má v anamnéze tvorbu hypertrofických jaziev anamnéze, zákrok sa nevykonáva v tehotenstve, v období počas ktorého sa vykonáva chemický peeling je nevyhnutné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a pobytu a opaľovaniu sa v soláriu. Ukážka toho, čo dokáže kúra chemického peelingu