GALVANICKÉ OŠETRENIE TELA

Koža človeka plní viaceré životne dôležité funkcie. Jedna z najvýznamnejších je bariérová ochranná funkcia (chráni telo pred vonkajšími vplyvmi). Ak sa na povrch kože, teda na pokožku, dostanú akékoľvek chemické látky, úlohou kože je zabrániť ich prieniku smerom dovnútra. Táto ochranná funkcia nedovoľuje teda ani vniknutiu liečivých a iných látok do pokožky. Preto všetky gély a krémy obsahujú aj látky, ktoré musia narušiť túto ochrannú bariéru kože, aby sa ich liečivý alebo iný lokálny účinok mohol prejaviť pod povrchom kože.

Ako prekonať kožnú bariéru – ionoforéza (jedna z najstarších metód fyzikálnej medicíny, používaných až do súčasnosti) zabezpečí efektívny transport liečivých látok cez kožu nielen do podkožia, ale aj do najhlbších štruktúr (svaly, kĺby) – a to bez mechanického narušenia celistvosti kože, napr, injekčnou ihlou. Používa sa špeciálny gél, ktorý sa zapracováva do pokožky. Obsahuje vitamíny, dodávajúce pokožke energiu, prevzdušnia bunku, oživia stresovanú, unavenú pleť, ale i starnúcu pleť, ďalej vyrovnávajú PH a dodajú nepostrádateľné vitamíny a antioxidanty.

Galvanická žehlička je vhodná na všetky typy pokožky. Sama si zmapuje pokožku a podľa stavu pokožky a znečistenia si pridáva na intenzite. Pred a po ošetrení je potrebné vypiť dostatočné množstvo vody, aby sa zvýšil účinok ošetrenia. Hydratovaná pokožka vyzerá lepšie a zdravšie ako vysušená.

Účinky galvanickej žehličky na pokožku:

Špeciálny nadstavec na žehličku pomáha v prevencii proti celulitíde. Ak už celulitída má svoje prvé príznaky alebo je viditeľná a nevzhľadná, žehlička tieto partie hĺbkovo vyčistí, jemnou masážou ich prekrví a rozprúdi lymfu, ktorá následne odvádza usadeniny a škodliviny prirodzenými cestami von z tela. Po ošetrení je pokožka svieža a rozjasnená.

Cvičenie, vyhýbanie sa nezdravým tučným a sladkým jedlám je spôsob ako zabrániť celulitíde. Pravidelné používanie galvanickej žehličky výrazne zredukuje riziko vzniku celulitídy a podporí boj s celulitídou.

Konečným výsledkom ošetrenenia je spevnenie pokožky, pokožka bude svieža, rozjasnená a viditeľne mladšia vzhľadom k skutočnému veku pokožky.

Galvanická žehlička sa doporučuje na telo použiť 2-3 týždne každý druhý, tretí deň, potom každý štvrtý deň a nakoniec raz za týždeň priebežne.

Kontraindikácie:

tehotenstvo, epilepsia, srdečný stimulátor, rovnátka, kovové implantáty, zapálené miesta, otvorené rany, vysoký krvný tlak.

Babor