LUXUSNÉ OŠETRENIE S KYSELINOU HYALURÓNOVOU

ČO JE KYSELINA HYALURÓNOVÁ?

Kyselina hyalurónová je prírodná látka, ktorá je dôležitou súčasťou našej pokožky. Jej hydratačné a viskózno-elastické vlastnosti dodávajú Vašej tvári hebkosť a prirodzenosť. Tieto kvality sa s pribúdajúcim vekom zhoršujú. Objavujú sa prvé vrásky, menia sa kontúry tváre, čo ovplyvňuje jej celkovú harmóniu.

Aplikácia čistej kyseliny hyalurnóvej je veľmi účinná a obľúbená metóda korekcie hlbších vrások ako sú nosovoústne ryhy, vrásky na čele, vrásky nad hornou perou, vrásky v kútikoch úst, vrásky dekoltu a podobne.

Vypĺňa priestor medzi kolagénovými vláknami a zároveň pôsobí ako ich mazivo. Časom sa z pokožky postupne stráca. V kozmetike sa využíva ako aktívna zložka s výrazným účinkom na obnovu a hydratáciu pleti. Veľmi ľahko preniká do pokožky, kde zvyšuje hydratáciu a pružnosť tkanív. Posilňuje mechanizmy regenerácie a prirodzenej ochrany pleti.

Porovnanie pokožky s vysokým a nízkym obsahom kyseliny hyaluronovej

Pokožka s vysokým obsahom kyseliny hyaluronovej.

Pokožka je hydratovaná a ak obsahuje dostatočné množstvo kyseliny hyaluronovej, tak je aj pružná.

Pokožka s nízkym obsahom kyseliny hyaluronovej.

Pokožka stráca pružnosť, povrch je suchý, pretože vlhkosť sa stráca s úbytkom kyseliny hyaluronovej.

Prečo ošetrenie s kyselinou hyaluronovou?

Hyaluronova kyselina je výborná v hydratovaní pokožky a udržiavaní pružnosti pokožky. Rýchlo sa vsiakne do vrstiev pokožky a pritom nie je mastná. Vrchné vrstvy pokožky sú podporované a pružné vďaka kolagénu a elastínu. Tieto vytvárajú spojivové tkanivá vyplnené hyalurónovou kyselinou, vodou a komplexom proteínov. Spojivové tkanivá sú miestom, kde sa dôležité výživné látky dostávajú z krvi do pokožky. Kyselina hyaluronová ochraňuje tkanivá v pokožke pred poškodením a tak vytvára bezpečné miesto na tvorbu nových buniek. Základnom pre zdravo vyzerajúcu pokožku je jaj schopnosť obnovovať sa pomocou vytvárania nových buniek. Kyselina hyaluronová taktiež zneškodňuje negatívne účinky baktérii v pokožke.

Výhody:


Jednoduché a rýchle vstrebávanie do pokožky
Redukcia jemných vrások
Vyvážená hydratácia pokožky
Posilňuje pružnosť tkanív
Posilňuje mechanizmy regenerácie a prirodzenej ochrany pleti

Kyselina hyalurónová v kozmetike

Tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a nachádza sa vo veľkom množstve v koži, viaže na seba vodu, bráni prestupu vírusov a baktérií, bojuje s voľnými radikálmi a pomáha k hojeniu rán bez jaziev.

Kyselina hyalurónová sa používa na liečbu popálenín, kožných vredov, ale aj pri operácií šedého zákalu a osteoartrózy. Významné využitie kyseliny hyaluronovej je v plastickej chirurgii (výplň vrások, vtiahnutie jaziev, zväčšenie prsníkov, zväčšenie pier atď.)

Babor