Vplyv solária


Tak ako vo väčšine prípadov platí „všetko s mierou“ , platí to i v tomto prípade, a to niekoľkonásobne. Neustále nás sprevádzajú varovania odborníkov na škodlivosť opaľovania na slnku ako aj v soláriách. Používanie solária so „zdravým rozumom“ však má aj svoje pozitíva. Oceníme ich najmä v zimných mesiacoch, kedy chodí väčšina z nás do práce i z práce za tmy a tak nemáme počas dňa možnosť načerpať energiu zo slnka čo často vedie k depresiám a vyčerpanosti.

Slnečnú energiu tvoria ultrafialové žiarenie, infračervené žiarenie a viditeľné svetlo. Ultrafialové žiarenie typu A a B spôsobujú zhnednutie pokožky, UV typu B vyvoláva tvorbu vitamínu D3, ktorý priamo ukladá vápnik do kostí a teda pôsobí proti odvápňovaniu.
UV žiarenie typu C, ktoré škodí človeku najviac je filtrované atmosférou Zeme. Na rozdiel od slnečného svetla, UV žiarenie v soláriách neobsahuje takmer žiadne škodlivé žiarenie typu B a C.

Slnko patrí medzi základné prírodné živly, bez nich by nebolo života na Zemi. Avšak podobne, ako nám nedostatok slnka škodí, je pre nás nežiaduci i jeho nadbytok. Návšteva solária má svoje opodstatnenie v každom ročnom období.




Solárium na jar

- pôsobí proti jarnej únave

- pripravuje kožu na leto

Solárium v lete

- pripravuje pokožku na dovolenku

- opaľuje bez letných teplôt

Solárium v jeseni

- predlžuje opálenie z dovolenky

- predchádza depresiám

- podporuje zdravie

Solárium v zime

- zlepšuje náladu

- efektívne prehrieva celé telo