Rádiofrekvencia

Tripolárna rádiofrekvencia

Tripolárna rádiofrekvencia (v angličtine známa ako Tripolar RF) predstavuje už tretiu generáciu prístrojových ošetrení na princípe rádiofrekvenčnej energie. Využíva sa na formovanie postavy, vypínanie ochabnutej kože, odstraňovanie dvojitej brady a redukciu celulitídy. Technológia funguje na princípe naštartovania metabolizmu v tukovej väzivovej vrstve a obnovy kolagénových vlákien. Predstavuje inovatívny spôsob boja proti tukovým vankúšikom bez skalpela a ihiel. V Beauty centre Lumines technológiu efektívne využívame i na omladenie pleti a korekciu vrások.

Čo je to tripolárna rádiofrekvencia a ako funguje?

Počas ošetrenia tripolárnou hlavicou prístroja je zaistený bezpečný prenos rádiofrekvenčnej energie, vďaka ktorej sa vytvoria početné elektromagnetické polia. Ošetrenie prebieha v dvoch fázach.

1. fáza – termo olej a PPC olej

V prvej, prípravnej fáze, je na ošetrovanú oblasť nanesený termo olej, ktorý pomáha pri prenose tepelnej energie, ktorá vzniká pri ošetrení.

Zároveň je nanášaný PPC olej. PPC olej, nazývaný aj Fosfatidylcholin, je čistený extrakt lecitínu. Lecitín je prírodná látka, ktorá sa získava ako výťažok zo sóje. V medicíne sa používa pri liečbe niektorých ochorení pečene, srdca a pri zvýšenom cholesterole. Jeden z jeho vedľajších efektov je i lipolýza, teda odbúravanie tukov v tele. PPC olej navyše aktivuje v ľudskom tele ďalšie látky, akými sú L – karnitín, Deoxycolate a kofeín. Tie priamo pôsobia na odbúravanie tukových buniek a pomáhajú zvyšovať účinok rádiofrekvencie.

2. fáza – rádiofrekvenčná energia

V Po ošetrovanej partii sa prechádza špeciálnou hlavicou a dochádza k postupnému prehrievaniu kože. Hlavica umožňuje dodávať vysokú energiu aj do hlbších vrstiev kože a tripolárny aplikátor navyše nedopustí rozptýlenie energie, ale udržiava ju koncentrovanú na ošetrovanú oblasť – energia je fokusovaná. Pri fokusovanej rádiofrekvencii nie je nutné externe chladiť kožu počas zákroku a celé ošetrenie je komfortnejšie. Takto vytvorená energia sa dostáva hlboko do pokožky, kde sa mení na tepelnú energiu a zahrieva dermu na 41o Celzia (teplota sa počas ošetrenia meria špeciálnou pištoľou). Pri tejto teplote dochádza k zlepšeniu lymfatického a krvného obehu, rýchlejšie sa okysličujú tkanivá a urýchľuje sa metabolizmus v tukovej väzivovej vrstve. Takto stimulované podkožné tkanivo začne odbúravať prebytočný tuk medzi väzivovými spojmi, ktorý spôsobuje celulitídu. Vďaka dôkladnému prehriatiu sa kolagénové a elastické vlákna v pokožke zmrštia a následne vypnú a koža sa vyhladí. Vzápätí dochádza k tvorbe nového kolagénu fibrocytmi. Výsledkom je pevnejšia, hladšia pokožka bez celulitídy a vyformovaná postava. Veľmi efektívne sa touto metódou dá odstrániť aj dvojitá brada a ochabnutá koža na tele. Ošetrenie pomocou tripolárnej rádiofrekvencie je úplne bezbolestné nie je sprevádzané žiadnymi negatívnymi vedľajšími účinkami. Pri ošetrení vzniká príjemné teplo a pokožka môže byť bezprostredne po ňom jemne začervenaná - návrat do bežného života je ale možný okamžite.

Na aké lokality sa tripolárna rádiofrekvencia používa?

Tripolárnu rádiofrekvenciu odporúčame na ošetrenie týchto problémových partií:
- stehná (vnútorné, vonkajšie, zadné a predné stehná)
- brucho a boky
- ruky (ochabnuté paže) a kolená
- zadok
- chrbát
- brada

Technológia tripolárnej rádiofrekvencie umožňuje aj vypínanie pleti na tvári a vyhladzovanie vrások.

Aké výsledky môžete očakávať po ošetrení tripolárnou rádiofrekvenciou?

Hlavným účinkom tohto ošetrenia je:

- spevnenie a vypnutie pokožky
- odstránenie celulitídy
- často dochádza i k miernemu zoštíhleniu
partií (úbytok 1 až 3 cm na obvode)
- remodelácia postavy
- odstránenie dvojitej bradyVýsledky sú trvalé a nie je potrebné obávať sa opätovného zhoršenia stavu za predpokladu správnej životosprávy.

Pre koho je tripolárna rádiofrekvencia vhodná?

Ošetrenie tripolárnou rádiofrekvenciou odporúčame ľuďom:

- ktorých trápi celulitída a ochabnutá koža
- ktorým sa podarilo schudnúť, avšak stále majú problém s určitými partiami
- ktorí sú po liposukcii a nie sú spokojní s výsledkom
- ktorí sa snažia neúspešne sformovať svoju postavu na problémových partiách ako sú ruky, stehná alebo brucho, dvojitá brada

Naše odporúčania

Tripolárne rádiofrekvenčné ošetrenie odporúčame opakovať 6 až 8 krát pre dosiahnutie želaných výsledkov. Po absolvovaní ošetrenia odporúčame zvýšený prísun tekutín (až 3L čistej vody alebo nesladených čajov denne), ľahkú, pravidelnú stravu a miernu fyzickú aktivitu. Odporúčame kombinovať s lymfodrenážou v sérii ošetrení.

Aké sú kontraindikácie pri ošetrení Tripolárnou rádiofrekvenciou?

Rádiofrekvenčné ošetrenie neodporúčame pri týchto kontraindikáciách:

- kardiovaskulárne ochorenia
- vysoký krvný tlak
- poruchy zrážanlivosti krvi
- vážne systémové choroby ako diabetes
- kovové implantáty, protézy a kardiostimulátory
- onkologické ochorenia
- akútne kožné ochorenia
- popáleniny, poleptanie alebo nedávna aplikácia Isotretinou (Roaccutane)
- tehotenstvo a dojčenie